SGK Teşvik Hesaplama Programı TeşvikPlus

SGK Teşvik Hesaplama ve Sorgulama Kullanım Kılavuzu

1- TeşvikPlus Üye Kaydı Nasıl Yapılır?

SGK Teşvik Hesaplama Programı TeşvikPlus'i indirip bilgisayarınıza kurduktan sonra, TeşvikPlus ana ekranında Yeni Üye butonuna tıklanır ve açılan ekrandaki bilgiler doldurulur.

2- TeşvikPlus Üye Girişi Nasıl Yapılır?

TeşvikPlus Kayıt İşleminin tamamlanmasının ardından TeşvikPlus Kullanıcı Girişine, E-Mail adresi ve şifre bilgilerinizi ekleyerek giriş yapabilirsiniz.

3- TeşvikPlus Firma Ekleme Nasıl Yapılır??

TeşvikPlus Firma Ekleme, firma tanımları sayfasından yeni firma ekle butonuna tıkayarak Firma Adı-Kullanıcı Adı-Sistem Şifresi-İşyeri Şifresi bilgilerini doldurarak ekleyebilirsiniz.

4- TeşvikPlus'da Neler Var?

SGK Teşvik Hesaplama Programı TeşvikPlus ana sayfası.
1.Hizmet Listesi İşlemleri
2. Teşvik Tanımlama ve Onaylama İşlemleri
3. Hesaplama ve Bildirim İşlemleri
4. Yersiz Kontrol İşlemleri
5. Tahakkuk İndirme İşlemleri
6. Günlük İşe Giren Personel Sayısı
7. Firma Tanımlama
8. Firma Değiştir
9. Programı Kapat

5- Hizmet Listesi İşlemleri

Hizmet Listesi İşlemleri tüm personel bilgilerini listeler. Onaysız yüklenen hizmet listesi de bu ekrana gelmektedir.

6- Teşvik Tanımlama ve Onaylama İşlemleri

TeşvikPlus ana ekranında Teşvik Tanımlama ve Onaylama İşlemleri ekranında personellerin tamamımı SGK üzerinden kontrolü otomatik yapılır ve tanımlamaya uygun olunan teşvikler otomatik tanımlanır. 6645 (İşbaşı Eğitim Teşviği) var ise onun da ayrıca kontrolü burada yapılmaktadır. Bu ekran tamamen SGK sistemi üzerinden işlemleri yapıp, kapsamdaki personelleri listelemektedir

7- Teşvik Hesaplama ve Bildirimi

TeşvikPlus SGK Teşvik Hesaplama programında SGK Teşvik Hesaplama ve Bildirim İşlemleri firmanın hangi teşvikten faydalandığını tek tuşla hesaplar. En yüksek karda olan teşvikten firmayı faydalandırır. Cari dönem XML oluşturup yükleyebilirsiniz. Geçmiş dönem raporlarını ve bildirimlerini bu ekrandan yapabilirsiniz. Yersiz kontrol ekranlarına buradan otomatik bağlanabilirsiniz.

8- SGK Yersiz Teşvik Kontrol Sayfası

TeşvikPlus programı Yersiz Kontrol Sayfası işlemini tek tuşla yapar.

9- SGK Tahakkuk İndirme

TeşvikPlus Tahakkuk İndirme İşlemleri menüsünden istenilen dönemlere ait Tahakkuk dosyalarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

10- Günlük İşe Giren Personel Kontrolü

TeşvikPlus SGK Teşvik Hesaplama Programı Günlük İşe Giren Personel Listesi menüsünden, günlük işe girişi olanların listesini alabilirsiniz. Bu sayede İŞKUR kayıtlarını yapabilirsiniz.

11- Firma Tanımlama

TeşvikPlus SGK Teşvik Hesaplama Programı Firma Tanımlama menüsünden firma bilgilerini girerek birden fazla SGK teşvik sorgulama yapılacak firma ekleyebilirsiniz.